Jak "rozruszać" wesele?

Jak "rozruszać" wesele?

Jako Dj i Wodzirej powiem że muzyką, ale to byłoby mało konkretne i czyniłoby ten wpis nieprzyzwoicie krótkim ;). Oczywiście, skoro trafiliście na moją stronę, to oczekujecie bardziej konkretnych odpowiedzi, a ja jako doświadczony Dj i Wodzirej weselny, który w Krakowie i wielu innych miastach prowadziłem już niejedno przyjęcie weselne, chętnie opowiem, jak staram się rozruszać gości na weselu.

Na początku, powiem uczciwie, że nie każdych gości weselnych trzeba zachęcać do zabawy i zdarza się, że gościom trudno jest usiedzieć na miejscach i jak tylko zaczynam grać i od razu mamy pełen parkiet. Oczywiście w takich przypadkach nie staram się usilnie wprowadzać zabaw weselnych, tylko pozwalam zabawie toczyć się własnym, dobrym rytmem i obserwuję.

Jeśli, niestety gościom weselnym trudno się przełamać i ośmielić do zabawy, wtedy DJ lub Wodzirej weselny koniecznie muszą wkroczyć do gry i poderwać towarzystwo, w końcu zabawa ma trwać, aż do białego rana.

Jak rozruszać wesele?

Jak “rozruszać” gości na weselu?

Muzyka

O tym, przy czym lubimy się bawić pisałem już na blogu, np. tutaj kilka słów o repertuarze na wesele. Od czasu, gdy pisałem ten post, pojawiło się wiele nowych hitów, które koniecznie trzeba włączyć do repertuaru, ponieważ goście zwyczajowo oczekują, że konkretny, lubiany i często słuchany kawałek pojawi się ma weselu. Z takich najnowszych hitów to “Miłość w Zakopanem”, “Ona tańczy dla mnie”, “Despacito” czy też “Sofia”. Jeśli nie interesuje Was ten typ muzyki i chętnie zmienilibyście repertuar, to oczywiście jestem otwarty na wszystkie propozycje i zawsze dostosuję graną muzykę do życzeń Młodej Pary. Warto jednak pamiętać, że często nawet zatwardziali przeciwnicy pewnych gatunków muzycznych, będą się doskonale bawić do kawałków, których na co dzień nie słuchają.

Zabawy weselne

Temat oczywiście kontrowersyjny i szukając odpowiedzi, na pytanie “Jak rozruszać wesele?” na pewno trafiliście na artykuły i wypowiedzi na forach, na których zwolennicy i przeciwnicy żywo dyskutują i spierają się, czy zabawy weselne to nieodłączny element wesela, czy też element, który powinien odejść do lamusa.
Jako profesjonalny Dj weselny i osoba, która jako gość widziała już niejedno, powiem, że zabawy weselne czasami są bardzo potrzebne i potrafią pomóc w rozruszaniu gości. Tak krytykowany pociąg weselny, czy walc z figurami potrafią zdziałać cuda. To, jaki typ zabaw będzie proponowany gościom, również należy przedyskutować z Młodą Parą, aby poznać ich preferencje. Nie preferujemy zabaw nacechowanych erotyzmem, a z doświadczenia podpowiem, że największym zainteresowaniem cieszą się zabawy, w których aktywnie uczestniczy Młoda Para. Starajmy się również nikogo nie wciągać do zabawy “na siłę”, cały program mamy przygotowany w formie propozycji. Nawet najmniej aktywni uczestnicy wesela, jeśli stworzymy atmosferę wesołej zabawy, również włączą się do niej.

Zabawy muzyczne

Do zabaw muzycznych nikogo nie trzeba będzie zapraszać. Zazwyczaj parkiet wypełnia się sam, a dobrej zabawie nie ma końca. Mówiąc o zabawach muzycznych, mam na myśli wspólne tańce gości weselnych do znanych utworów, takich jak Macarena, Grek Zorba, Y.M.C.A czy też Can-Can. Kroki do tych utworów zna chyba każdy, a wspólne rodzinne tańce najlepiej integrują i są zapadającym w pamięć elementem wesela. Dobrze, jeśli Młoda Para zna kroki do tych utworów i prowadzi całą zabawę, a goście, jeśli tacy się znajdą, którzy nie znają tych konkretnych kawałków, będą mieli się na kim wzorować.

Przygotowując się do tego pięknego dnia, warto pamiętać, że żadna zabawa weselna nie zapewni dobrej atmosfery na weselu tak, jak dobry humor i pozytywne nastawienie Młodej Pary. To właśnie Wy, Nowożeńcy, jesteście najważniejszym ogniwem, a jednocześnie gwarantem udanej zabawy weselnej.